Screenshot 2014-01-27 00.07.54

Nowa odsłona Bibliosfery

27 stycznia 2014

Prezentujemy Wam dziś nową wersję Bibliosfery, nad którą pracowaliśmy już od jakiegoś czasu. Jak zwykle głównym celem wprowadzenia nowego layoutu było nie tylko odświeżenie wyglądu, ale także uproszczenie i uatrakcyjnienie tego, co można robić w serwisie.

Teraz Bibliosfera także na komórki

Bardzo istotną sprawą przy tworzeniu nowego designu było to, żeby wszystko działało prawidłowo także na smartfonach, których coraz więcej można zobaczyć m.in. na bibliotecznych konferencjach. Nowa Bibliosfera powinna automatycznie dopasować się do wielkości okna czy ekranu, na którym jest wyświetlana. Niestety niektóre funkcje nie działają w 100% dobrze na starszych wersjach systemu Android.

Wiemy, że część z Was dodawała komentarze do BiblioKalendarza z telefonów komórkowych. Teraz jest to dużo przyjemniejsze, łatwiejsze i szybsze. :)

Poprawiony układ treści

Responsywny wygląd pozwolił na wprowadzenie kilku poprawek, które byłyby raczej niemożliwe w poprzedniej wersji — np. wideo w Wideotece dopasowują teraz swoją szerokość do rozmiarów okna, dzięki czemu filmy mogą być większe na dużych ekranach.

Oprócz tego poprawek układu doczekał się BiblioKalendarz — lista wydarzeń wyświetla się teraz w przejrzystej tabelce, zawierającej daty rozpoczęcia, miejscowości oraz nazwy. Przypominamy, że po rejestracji w serwisie każdy może dodać i administrować swoim wydarzeniem.

Coś nie działa? Napisz w komentarzu :)

Oczywiście przy wprowadzaniu zmian pewnie nie udało nam się wystrzec błędów. Jeżeli jakiś znalazłeś lub masz jakiekolwiek inne uwagi, będziemy bardzo wdzięczni jak dodasz komentarz do tego wpisu lub napiszesz na krzysztof@bibliosfera.net.

  • Paulina Milewska

    Super :) Mnie się bardzo podoba!
    PS. pierwsza!

  • Bonus – jeden z wcześniejszych projektów. :)

  • I poprzedni wygląd dla porównania. ;)