Fot. bibliosfera.net

Dlaczego warto poprowadzić warsztat na Kongresie Bibliotek Publicznych?

26 czerwca 2013

Do 30 czerwca można zgłaszać propozycje warsztatów na Kongres Bibliotek Publicznych organizowany co roku przez FRSI. Każdy bibliotekarz może przekazać innym swoje pomysły i wiedzę.

Aby to zrobić wystarczy wybrać jeden z sześciu bloków tematycznych, a następnie wybrać lub wymyślić temat warsztatu zgodny z koncepcją bloku. Kiedy to mamy już za sobą wypełniamy i wysyłamy wniosek zgłoszeniowy na adres jolanta.jezowska@frsi.org.pl.

Dlaczego warto?

Możesz opowiedzieć o swojej działalności i zarazić tym innych

Kongres to doskonała okazja do autopromocji w środowisku. Mało tego — możesz nie tylko się promować, ale także zarażać swoimi pomysłami innych! Kto wie, może Twój pomysł stanie się kolejnym hitem jak Odjazdowy Bibliotekarz czy Tydzień Zakazanych Książek?

Nawiążesz cenne kontakty

Prowadzący warsztaty zawsze nawiązują na konferenecjach dużo więcej kontaktów, choćby dlatego, że część osób nie zadaje pytań w trakcie, a woli już po wystąpieniu. Oprócz tego temat warsztatów jest już gotowym tematem do rozmowy. :)

Zaoszczędzisz na podróży i noclegu

Jeżeli Twoja biblioteka jest w trudnej sytuacji finansowej, to na pewno będzie dla Ciebie ważne, że wszyscy prowadzący warsztaty otrzymają zwrot kosztów podróży, zakwaterowania i wyżywienia.

Współtworzysz jedno z najważniejszych wydarzeń w branży

Już od pierwszej edycji jest to największe wydarzenie bibliotekarzy w Polsce, w którym co roku  bierze udział kilkuset bibliotekarzy. Uczucie współtworzenia takiej imprezy jest prostu świetne. :)

Zachęcam do przeczytania szczegółów na stronie Programu Rozwoju Bibliotek, a także obejrzenia naszej relacji z zeszłorocznej edycji Kongresu Bibliotek Publicznych:

Do pobrania: