Fot. Grzegorz Winnicki

8 Forum Młodych Bibliotekarzy – zapraszamy :)

11 kwietnia 2013

Już we wrześniu 8 Forum Młodych Bibliotekarzy. Trzeci rok z rzędu jesteśmy partnerem medialnym tej imprezy.

Dlaczego warto wybrać się na Forum Młodych Bibliotekarzy?

FMB to impreza dość szczególna. Oficjalnym organizatorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, ale tak naprawdę co roku organizują je młodzi bibliotekarze z kolejnych miast, którzy niekoniecznie należą do SBP. Ba, tym razem w komitecie organizacyjnym znalazł się nawet Maciek Rynarzewski z serwisu Pulowerek.pl znanego z kpiącego podejścia do SBP. To wszystko jest nieważne, bo jedyne co się liczy to zorganizowanie świetnego wydarzenia łączącego merytoryczne wystąpienia praktyków i dobrą zabawę służącą integracji.

A integracja jest zdecydowanie jedną z najmocniejszych stron Forum Młodych Bibliotekarzy. Zarówno w trakcie sesji, jak i na kolacji panuje niezwykle przyjazna atmosfera i zawieranych jest mnóstwo nowych znajomości, które często nie kończą się na wspólnym piwie, ale też owocują współpracą przy różnych projektach.

Co ciekawe, wśród uczestników i prelegentów też  oczywiście są nie tylko członkowie SBP. Wspomniany Maciek Rynarzewski, Bożena Jaskowska, Dominika Paleczna czy ja co roku odwiedzamy Forum ze swoimi wystąpieniami, a w tym roku prezentację przedstawi Dorota Sochocka, którą możecie kojarzyć z jej dość popularnych artykułów na Bibliosferze.

Forum otwarte?

Organizatorzy będą starali się wydać artykuły towarzyszące wystąpieniom na wolnej licencji, która pozwoliłaby na szersze rozpowszechnienie tekstów. Bardzo mnie cieszy, że w tym przypadku Zarząd Główny nie zablokował od razu takiej możliwości — szczególnie po bardzo niekorzystnych dla autorów i czytelników umowach z zeszłego roku. Może to krok ku lepszemu? Trzymam kciuki za organizatorów, żeby się im udało! :)

Wideo z poprzednich edycji

W oczekiwaniu na konferencję namawiamy do obejrzenia wystąpień z poprzednich edycji. Znajdziecie je w wideotece bibliotekarza Bibliosfera.TV, zapraszam do obejrzenia i podawania dalej:

VI Forum Młodych Bibliotekarzy (Poznań)

VII Forum Młodych Bibliotekarzy (Łódź)


Fot. Grzegorz Winnicki