bibliosfera.tv

Wideoteka bibliotekarza: bibliosfera.tv

7 stycznia 2013

Uruchamiamy nowy dział w wortalu bibliosfera.net! Już od 2011 roku umieszczamy od czasu do czasu w serwisie wideo naszej produkcji (np. prezentacje z BiblioGrillów), ale ten rok zaczynamy od uporządkowania tego, co jest i wysypu nowych klipów.

Nowy dział w Bibliosferze nazwaliśmy po prostu “wideoteka bibliotekarza” czy też bibliosfera.TV i będzie on zawierał wszystkie nagrane przez nas wideo oraz wybrane inne filmiki związane z naszą branżą.

Znajdziecie tu m.in. prezentacje i relacje z konferencji i innych imprez branżowych, reklamy bibliotek, spoty kampanii społecznych związanych z bibliotekami i czytelnictwem, porady czy wywiady. Na start dział zawiera ok. 80 klipów, ale w tym roku chcemy przynajmniej potroić tę liczbę publikując co jakiś czas nowe.

Zaczynamy już dziś zapowiedzią nowej serii o obrazkach na marginesach średniowiecznych rękopisów.

Odrzucone obrazy – zapowiedź serii: zobacz w Bibliosfera.TV

Ważne jest też połączenie nagrań z konferencji z odpowiadającymi wydarzeniami w dziale BiblioKalendarz, dzięki czemu możliwe jest łatwe przejście od wydarzenia do wideo i w drugą stronę.

Jeżeli jesteście zainteresowani publikacją w wideotece bibliotekarza nagrań z Waszych konferencji, reklam bibliotek czy innych filmów, to zapraszam do kontaktu na krzysztof@bibliosfera.net. Jesteśmy w stanie zapewnić też bezpłatny hosting.


We wpisie wykorzystałem zremiksowaną fotografię Everta F. Baumgardnera z US National Archives and Records Administration