Bibliokalendarz Bibliosfery

19 sierpnia 2010

Wprowadzenie autorskiego bibliokalendarza z kilku powodów wymaga komentarza. Po co tworzyć nowy, skoro istnieje już od jakiegoś czasu np. świetny kalendarz stworzony przez Marcina Malinowskiego?

Kalendarz Malina korzysta z rozwiązań dostarczanych przez firmę Google. I o ile, moim zdaniem, Google Calendar sprawdza się w wielu przypadkach, to ukazuje swoje słabości, kiedy przychodzi do agregowania wydarzeń o sprecyzowanym profilu, jakimi niewątpliwie są warsztaty, seminaria, konferecje itp. z naszej dziedziny.

Moduł, który udostępniamy Wam w Bibliosferze pozwala na dużo bardziej zaawansowane przeszukiwanie na podstawie kryteriów takich jak np. typ, grupa docelowa, cena czy organizator. Ponadto, dzięki tagom i generowanej ich chmurze, możliwe jest sprawdzenie, jakie tematy poruszane są na branżowych wydarzeniach najczęściej (wyświetalne większą czcionką).

Znika też problem błędnej pisowni daty, która jest domyślna (i z tego, co mi wiadomo jedyna możliwa) w polskiej wersji googlowskiego kalendarza.

Bibliosfera nadal zamierza korzystać z terminarza udostępnianego przez Malina (dzięki!:)), lecz teraz także każdy użytkownik Bibliosfery będzie mógł dodać coś od siebie, do czego serdecznie zachęcamy. :-)

PS. Jeżeli macie jakieś uwagi, to bardzo chętnie je uwzględnię w kolejnej wersji kalendarza. :)